REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

POWIAT SANOCKI. Starostwo Powiatowe w Sanoku organizuje konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Do konkursu zaproszeni są mieszkańcy powiatu sanockiego. Odbędzie się on w dwóch kategoriach: plama tradycyjna i palma współczesna. Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne. Warto wziąć udział w konkursie, ponieważ na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca br. Organizatorzy proszą o dokonanie zgłoszenia o zamiarze uczestnictwa w konkursie poprzez pocztę elektroniczną na adres promocja@powiat-sanok.pl (temat informacji: „konkurs wielkanocny”) lub na adres Wydział Promocji, Starostwo Powiatowe ul. Rynek 1 38- 500 Sanok. Wykonujący palmę powinni przygotować kartę zawierającą następujące dane: imię i nazwisko lub zespół wykonujący pracę (nazwisko opiekuna), adres. 

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia 2023 r. ok. godz. 13.30 na Rynku Galicyjskim Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Konkurs stwarza okazję do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm.

REGULAMIN KONKURSU (KLIKNIJ)

źródło: red., Powiat Sanocki
fot. nagłówkowe – archiwum redakcji


11-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)