REKLAMA

Za tydzień kolejny Męski Różaniec w Sanoku!

SANOK. Tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca mężczyźni spotkają się w Sanoku na wspólnej modlitwie różańcowej, uczestnicząc w tzw. „Męskim Różańcu”. Organizatorzy zapraszają 1 kwietnia na godz. 7.30 do sanockiej fary. Intencją tego spotkania będzie wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi bluźnierstwa tych, którzy starają się publicznie (otwarcie) zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.

Nabożeństwo tradycyjnie rozpocznie się od Mszy świętej. Po jej zakończeniu odbędzie się rozważanie, po którym wyruszy procesja różańcowa. Męski różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Jarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale: esanok.pl, tvpolska.pl, p24.pl, tvpodkarpacie.pl, tvbieszczady.pl, rzeszow24.pl, 

foto nagłówkowe – Damian Biskup, archiwum redakcji

meski-rozaniec-kwiecien

25-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook