REKLAMA

„Światło cienia” – wernisaż w BWA Galerii Sanockiej

SANOK. BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż Jolanty Jastrzębskiej-Jakiel „Światło cienia”, który odbędzie się w piątek, 14 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 19 maja br.

„Nasz świat zaczyna się od światła, jak również na jego braku się kończy…
Wszechobecne światło sprawia, że artyści nie przechodzą obojętnie obok tego zjawiska, zmieniając swoje widzenie w obraz.
W ciszy światła i cienia słyszymy dokładnie… /Jolanta Jastrzębska-Jakiel/

Jolanta Jastrzębska-Jakiel – urodziła się w 1958 r. w Radomiu. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mieczysława Hermana uzyskała 1985 r. Od 1992 r. należy do Związku Artystów Plastyków, jest także członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Zorganizowała 37 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Brała udział w ponad 80 wystawach zbiorowych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech i we Francji. Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu i Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość.

JJJ mail

materiały nadesłane

11-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook