REKLAMA

To już tradycja! Męski różaniec przeszedł ulicami Sanoka (ZDJĘCIA, VIDEO)

To już tradycja! Męski różaniec przeszedł ulicami Sanoka (ZDJĘCIA, VIDEO)

SANOK. Z różańcem w dłoni, z modlitwą na ulicach miasta. Do takiego widoku przyzwyczaili już sanoczan mężczyźni, którzy w każdą pierwszą sobotę miesiąca gromadzą się na nabożeństwie tzw. męskiego różańca.

Co miesiąc ponad dwustu mężczyzn gromadzi się w sanockiej farze, aby dać świadectwo wiary, a także wynagrodzić za zniewagi przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. 1 kwietnia o godz. 7.30 w sanockiej farze została odprawiona Msza święta koncelebrowana przez kapłanów: ks. dziekana Romana Froniaks. Piotra Buka – proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku oraz ks. Bartosza Rakoczego. Po jej zakończeniu miało miejsce rozważanie, po którym wyruszyła procesja różańcowa. 

Na zakończenie, przedstawiciele Męskiego Różańca złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz przed figurą św. Jana Pawła II, dając wyraz obrony dobrego imienia Papieża Polaka oraz upamiętniając tym samym zbliżającą się 18. rocznicę Jego śmierci.

Męski różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Jarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale: esanok.pl, tvpolska.pl, p24.pl, tvpodkarpacie.pl, tvbieszczady.pl, rzeszow24.pl, 

Wkrótce materiał wideo 

 


03-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook