REKLAMA

Czyste, Zielone Miasta. Kolejna akcja w Ustrzykach Dolnych

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. W ramach akcji „Czyste, Zielone Miasta”, w Ustrzykach Dolnych 2 czerwca w Parku pod Dębami od godziny 11:00 rozpocznie się kolejna akcja na rzecz ochrony środowiska, realizowana przez lokalny samorząd.

– Nasze miasto zostało docenione za szeroki wachlarz działań na rzecz ochrony środowiska Jako Gmina dbamy o nasz dobytek jakim są piękne krajobrazy, świeże powietrze czy czystość na szlakach i przy rzekach oraz przy różnego rodzaju obiektach przyjaznych środowisku, uchodzących za idealne miejsca do wypoczynku i rekreacji, takich jak: Ogród Sensoryczny, Tężnia Solankowa, Zielony Labirynt, Park pod Dębami – wyjaśnia Bartosz Ronowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

W wydarzeniu przewidziane są:

  • gry i zabawy zręcznościowe,
  • konkursy np. plastyczny, wiedzy przyrodniczej,
  • kształtujące prezentacje np. w zakresie elektromobilności,
  • ztaty takie jak: nauka w zakresie segregacji odpadów, tworzenie lasu w słoiku, Kwitnące Łąki czy robienie obrazów z produktów naturalnych,
  • taneczny 4 grup Bieszczadzkiej Akademii Cheerleaderek.

– Jedną z ważniejszych części będzie sprzątanie Parku pod Dębami i szlaku na Górę Laworta oraz sadzenie drzewek. Nie zabraknie również możliwości posilenia się po tak rozmaitych atrakcjach, ponieważ na miejscu będzie piknik z ogniskiem. W imprezie udział weźmie wyjątkowy gość jakim jest „Miś Baryłek” co na pewno spodoba się najmłodszym uczestnikom, a wspólna zabawa będzie niezapomnianą przygodą. Przyjdź, nie może Cię zabraknąć! To będzie naprawdę wspaniały dzień! – zachęca włodarz Ustrzyk Dolnych.

30-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook