REKLAMA

Święto Policji w Lesku! (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. W Komendzie Powiatowej Policji w Lesku odbyły się obchody Święta Policji. Podczas uroczystej zbiórki Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Piotr Zalewski i Komendant Powiatowy Policji w Lesku podinspektor Grzegorz Koczera wręczyli awansowanym policjantkom i policjantom akty mianowania na wyższe stopnie. Gratulacje i życzenia funkcjonariuszom i pracownikom leskiej komendy złożyli uczestniczący w uroczystości przedstawiciele samorządów i zaprzyjaźnionych służb.

W obchodach policyjnego święta uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i duchowieństwa. Byli wśród nich m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotr Uruski, Starosta Leski Andrzej Olesiuk, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski, wójtowie gmin powiatu leskiego, przewodniczący rady powiatu leskiego Marek Małecki, ksiądz Bogdan Janik – Dyrektor OWR „Caritas” w Myczkowcach. Nie zabrakło również przedstawicieli służb mundurowych – m.in. Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Służby Więziennej jak również byłych komendantów leskiej jednostki. W ceremonii udział wzięli również wspierający działania leskiej Policji przedstawiciele związków, stowarzyszeń i służb medycznych.

Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się na placu apelowym leskiej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Lesku podinspektor Grzegorz Koczera podczas swojego przemówienia podziękował podległym funkcjonariuszom i pracownikom za codzienne zaangażowanie, oddanie służbie i profesjonalizm, natomiast ich rodzinom za wsparcie w codziennej służbie. Pogratulował również wszystkim awansowanym i odznaczonym.

Następnie, po odczytaniu rozkazów, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Piotr Zalewski oraz Komendant Powiatowy Policji w Lesku podinspektor Grzegorz Koczera wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne awansowanym funkcjonariuszom. W tym roku na wyższe stopnie policyjne awansowało 22 funkcjonariuszy leskiej komendy.

Podczas uroczystości wręczone zostały medale pamiątkowe Komendy Powiatowej Policji w Lesku, którymi uhonorowano osoby wspierające pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i gościom powiatu leskiego. Wręczone zostały również medale 30-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie.

Po wręczeniu nominacji i wyróżnień, do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy, pracowników cywilnych oraz zebranych gości zwrócił się Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Piotr Zalewski. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na nowe wyzwania pojawiające się przed policjantami w ostatnim czasie. Następnie podziękował policjantkom i policjantom za poświęcenie w codziennej służbie i życzył wielu sukcesów na dalszej drodze zawodowej.

Do policjantów zwrócili się także zaproszeni goście, m.in. poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotr Uruski, Starosta Leski Andrzej Olesiuk, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski. Oni również docenili trud policyjnej pracy w dobie pojawiających się nowych wyzwań oraz zaangażowanie ich najbliższych. Życzyli funkcjonariuszom sukcesów osobistych i zawodowych, a także satysfakcji z wykonywanej pracy. Życzenia przekazali również rodzinom funkcjonariuszy, które na co dzień muszą zmagać się z wieloma wyrzeczeniami. Podziękowania skierowali także do pracowników cywilnych Policji.

źródło: KPP Lesko

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WYSOCZANY. Skatowany pies odnaleziony w krzakach! „Barbarzyństwo” (ZDJĘCIA)


foto: Gmina Komańcza – Fb


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


25-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook