REKLAMA

USTRZYKI DOLNE: Ciekawy projekt z myślą o najmłodszych! (WIZUALIZACJA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Pracownikom naszego żłobka nigdy nie brakuje pomysłów, a co ważniejsze nie poddają się przy ich realizacji. Kiedy ograniczony budżet nie pozwala na ich wykonanie, szukają wsparcia w innych miejscach. Okazuje się że z powodzeniem! Właśnie otrzymali dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych.

W ramach inicjatywy pn. „ Nauka dziś efekty jutro – ścieżka zmysłów Malucha” obok Żłobka Miejskiego w Ustrzykach Dolnych powstanie:

  • ścieżka sensoryczna „ścieżka zmysłów” czyli żwir, kamienie, szyszki, mech, patyki, kora – doskonałe urozmaicenie zabaw! Chodzenie po takiej ścieżce rozwija motorykę dużą, kształtuje zmysł równowagi i koordynację ruchową,
  • ławko-zielniki, na których będzie można odpocząć i odetchnąć, a obok donice oraz rabatki pełne ziół, kwiatów i roślin nektarodajnych, czyli pachnący zakątek!

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc – Ustrzyckiemu Stowarzyszeniu Kultury, Fundacji Bieszczady Pszczołom, Studio 3A Aleksandra Adamczyk za wykonanie projektu i wizualizacji, pracownikom Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych z Wydziału Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Obsługi Inwestora oraz Żłobkowi Miejskiemu w Ustrzykach Dolnych. Bez Was ta inicjatywa nie miałaby szans powodzenia!

Wniosek złożyła grupa nieformalna w ramach konkursu na Karpackie Inicjatywy Lokalne – Edycja 2023. Dofinansowanie pochodzi z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 za pośrednictwem Stowarzyszenia „Pro Carpathia”. Prace nad projektem potrwają do końca sierpnia.

źródło: Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych


06-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook