REKLAMA

Podwieźli na autobus, wymienili koło. Lescy policjanci służyli pomocą!

POWIAT LESKIDzięki szybkiemu działaniu, policjanci z Leska pomogli w rozwiązaniu problemu rodziny przebywającej na wakacjach w Bieszczadach. 75-letnia kobieta na czas dotarła do autobusu, którym miała jechać na operację do Warszawy, zaś jej wnuczka mogła wrócić do swoich dzieci.

W sobotę tuż przed północą, dwójka dzielnicowych z Leska, na drodze wojewódzkiej z Baligrodu, zauważyła stojący na poboczu pojazd, a przy nim dwie kobiety. Okazało się, że wnuczka odwoziła swoją babcię na autobus, który z sanockiego dworca miał kurs do Warszawy. 75-latka jechała nim na specjalistyczny zabieg medyczny ratujący wzrok, w związku z doznanym urazem oka. Jednak tuż przed Leskiem, w pojeździe którym jechały, doszło do przebicia opony. Nie mogły dodzwonić się do nikogo z rodziny i okazało się, że w samochodzie nie było odpowiednich narzędzi do samodzielnej wymiany koła. Kobiety były już bardzo zdenerwowane sytuacją i bały się, że nie zdołają dotrzeć na zarezerwowany autobus, a w efekcie na operację.

Dzielnicowi, po konsultacji z oficerem dyżurnym, postanowili odwieźć 75-latkę do Sanoka. Drugi patrol wezwany na miejsce pomógł wnuczce kobiety wymienić koło w samochodzie. Dzięki temu 45-latka mogła bezpiecznie wrócić do Baligrodu, gdzie oczekiwały na nią dzieci.

Wczoraj do Komendanta Powiatowego Policji w Lesku wpłynął e-mail, w którym kobiety podziękowały wspaniałemu zespołowi policjantów za skuteczną interwencję i za to, że służą pomocą, reagują na problemy i skutecznie je rozwiązują.

Zdjęcie poglądowe. Arch. Policji

KPP LeskoZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOCZANIE o nowym zakładzie karnym. SONDA eSanok.pl! (VIDEO)

grafika poglądowa, wizualizacja: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

02-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook