REKLAMA

„Męski Różaniec” świadectwem wiary. Tradycyjna procesja w Sanoku (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu było celem kolejnego Męskiego Różańca, który odbył się w Sanoku 4 listopada br. Nabożeństwo rozpoczęło się od Mszy świętej w kościele farnym.

Eucharystii przewodniczył ks. dziekan dr Roman Froń w koncelebrze z ks. Zbigniewem Górą, proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla, ks. Bartoszem Rakoczym z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa oraz o. Romanem Januszem z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Kazanie wygłosił ks. Zbigniew Góra. W nabożeństwie uczestniczył także ks. prałat dr Andrzej Skiba.

Męski różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Jarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.

 Retransmisja fb:

 

 


04-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)