REKLAMA

Pasowanie na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Strachocinie [ZDJĘCIA]

Dzień 14 października w Szkole Podstawowej w Strachocinie miał wyjątkowy charakter. Uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci do grona społeczności szkolnej podczas tradycyjnego pasowania na ucznia. Jednocześnie cała szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych przez dyrektor szkoły Magdalenę Wiszyńską. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas starszych, a następnie przez pierwszoklasistów wraz z wychowawczynią. Mali uczniowie z dumą zaprezentowali swoje umiejętności, po czym w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości złożyli ślubowanie i zostali symbolicznie pasowani na uczniów.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu – wójt gminy Sanok Paweł Wdowiak, zastępca wójta Agnieszka Marszałek oraz przedstawicielki Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Gminie Sanok, dyrektor Anna Liszka i główna księgowa Iwona Fabian.

Wójt gminy Sanok Paweł Wdowiak pogratulował najmłodszym uczniom tego ważnego momentu, życząc im sukcesów i radości z nauki. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej skierował również słowa uznania i podziękowania do nauczycieli, dyrekcji i wszystkich pracowników oświaty za codzienny trud, zaangażowanie i pasję w kształtowaniu młodego pokolenia.

Uroczystość w Strachocinie przebiegła w serdecznej atmosferze, pełnej radości i wzruszeń. Była połączeniem święta najmłodszych uczniów rozpoczynających szkolną przygodę z dniem, który przypomina, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa edukacja.

 

fot. Gmina Sanok


16-10-2025

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)