tvBieszczady.pl / Aktualności / Bieszczadzki Motoraczek od 23 czerwca pojedzie do Łupkowa. Na razie testują go... dzieci! (ZDJĘCIA)

Bieszczadzki Motoraczek od 23 czerwca pojedzie do Łupkowa. Na razie testują go... dzieci! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. - Od 23 czerwca, regularni,e jedna para pociągów w ciągu wakacji, będzie jeździć do Łupkowa. Zanim jednak to się stanie, nasi maszyniści, muszą odbyć jazdy kontrolne. Zamiast jeździć "na pusto", postanowiliśmy zaprosić do wspólnych wycieczek przedszkolaków i uczniów z lokalnych placówek oświatowych  - mówi Tomasz Przepióra, szef SKPL w regionie i jednocześnie organizator przejazdu.

Współorganizatorem tej inicjatywy jest Damian Biskup, radny Rady Powiatu Sanockiego, a jednocześnie wolontariusz kochamkolej.pl. Zaznacza on, że to ciekawa alternatywa na przeprowadzenie zajęć oraz niejako przedłużenie Dnia Dziecka dla najmłodszych. Warto zaznaczyć że zaplanowano trzy testowe przejazdy na trasie Zagórz - Łupków. Pierwszy odbył się w miniony wtorek (12 bm.). Kolejne dwa zaplanowano na najbliższy piątek (15 bm.).

Dodajmy, że Bieszczadzkim Motoraczkiem z Łupkowa można dostać się aż do Gdyni. To efekt współpracy przewoźników SKPL oraz PKP Intercity. Pierwszym z nich będziemy mogli poruszać się na trasie Łupków - Jasło, drugim Jasło - Gdynia.