REKLAMA

Nagroda „NGO Wysokich Lotów” dla PRO ARTIS z Sanoka!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 14 grudnia 2022 roku w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie zostały wręczone nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów”. Główna nagroda w kategorii: Kultura i tożsamość narodowa została przyznana Stowarzyszeniu PRO ARTIS, a odebrali ją prezes oraz wiceprezes: Łukasz Kot i Emilia Kot. 

Stowarzyszenie PRO ARTIS zostało powołane do istnienia we wrześniu 2017 roku

Naczelnym celem organizacji jest propagowanie kultury i sztuki poprzez prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej, zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych, w szczególności na rzecz dzieci i młodzieży, a także wspieranie dzieci i młodzieży oraz rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Największymi osiągnięciami są doceniane w Polsce i za granicą przedsięwzięcia oraz wieloletnie projekty Stowarzyszenia. Do największych z nich należą: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Ogólnopolski Konkurs Organowy, Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie, Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzycznej, festiwale i eventy artystyczne oraz szereg projektów szkoleniowych i pomocowych dedykowanych osobom dorosłym i seniorom.

Stowarzyszenie PRO ARTIS od początku kryzysu wojennego na Ukrainie mocno włączyło się w działania, którym celem było zapewnienie wielokierunkowej pomocy obywatelom Ukrainy z zakresu: poradnictwa prawnego, psychologicznego, administracyjnego, terapeutycznego i językowego.

 

fot. Biuro prasowe UMWP

16-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook