REKLAMA

RZESZÓW.Plac zabaw na os. Baranówka będzie rozbudowany

RZESZÓW. Plac zabaw na os. Baranówka będzie rozbudowany

O rozbudowę placu zabaw w rejonie górki saneczkowej przy ul. Starzyńskiego wnioskowali mieszkańcy osiedla Baranówka. Nowymi elementami znajdującego się przy ul. Starzyńskiego placu będą duże, wielofunkcyjne urządzenia zabawowe, takie jak np. wysoka na sześć metrów wieża ze zjeżdżalnią. 

Na wniosek Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa w tegorocznym budżecie miasta na to zadanie zapisanych zostało 400 tys. zł. Za te pieniądze plac wzbogaci się o nowe, duże, wielofunkcyjne urządzenia zabawowe. Będą to wysoka na sześć metrów wieża ze zjeżdżalnią, tyrolka oraz fabryka piasku. Ponadto strefa streetworkout zostanie wyposażona w nowe drabinki.
Przetarg na wybór wykonawcy został już ogłoszony. Firma na wykonanie tego zadania będzie miała czas do końca sierpnia tego roku.
Rozbudowa placu zabaw na os. Baranówka jest kolejną z tegorocznych inwestycji dedykowanych najmłodszym rzeszowianom. Trwa już przetarg na wybór firmy, która wybuduje plac zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. W ramach tego zadania na terenie pomiędzy ulicami Myśliwską a Św. Huberta zamontowany zostanie duży zestaw zabawowy, z którego równocześnie będzie mogło korzystać aż 45 dzieci. Ponadto pojawią się także huśtawki: dwustanowiskowa oraz wagowa na sprężynach. Nie zapomniano także o ławeczkach dla rodziców oraz nasadzeniu zieleni. Szpaler drzewek odgrodzi plac zabaw od sąsiedniej działki a brzozy zacienią część zabawowych urządzeń. Ten plac zabaw ma być gotowy latem tego roku.

Materiały: Urząd Miasta Rzeszowa

wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie


17-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook