REKLAMA

WÓJT SOLINY: Bez tej drogi nie ma ROZWOJU BIESZCZAD! (VIDEO)

WÓJT SOLINY: Bez tej drogi nie ma ROZWOJU BIESZCZAD! (VIDEO)

BIESZCZADY / SOLINA / PODKARPACIE. Szerokim echem odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Gospodarki i Infrastruktury Sejmiku Województwa Podkarpackiego, które odbyło się w Lesku. Tematem była budowa obwodnicy Leska. Obecni byli wojewódzcy radni, ale również mieszkańcy, samorządowcy i politycy z całego regionu. Głos w sprawie zabierał między innymi wójt gminy Solina Adam Piątkowski. Publikujemy nagranie video z tą wypowiedzią.

W czwartek, w Starostwie Powiatowym w Lesku odbywały się rozmowy pomiędzy mieszkańcami a decydentami w sprawie budowy południowej obwodnicy Leska.

Wszystko za sprawą wyjazdowego posiedzenia Komisji Gospodarki i Infrastruktury Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Radni, ale również samorządowcy oraz posłowie z regionu, a co najważniejsze mieszkańcy Leska, Huzel i okolic, wspólnie odwiedzili najważniejsze lokalizacje na planowanej trasie nowej drogi. Później rozmowy przeniosły się do sali narad w leskim starostwie.

Przypomnijmy, że w ramach prac nad planem budowy południowej obwodnicy Leska, przedstawiono trzy wariantu przebiegu drogi. Zdaniem mieszkańców, realizacja inwestycji nastawiona jest na dobro turystów, ale pomija interes rodzin, które od lat mieszkają przy planowanej trasie. Zdaniem protestujących, lepszym rozwiązaniem byłaby budowa obwodnicy od strony północnej. W efekcie dużego oporu społecznego, podczas czwartkowej debaty niejednokrotnie wspomniano o tym, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, inwestycja być może nie zostanie zrealizowana w ogóle! Warto zaznaczyć, że na to zadanie, zabezpieczono 100 mln złotych środków centralnych.

Zwolennikiem budowy obwodnicy jest między innymi wójt gminy Solina Adam Piątkowski, który wyraźnie zaznacza, że nowy trakt przyczyni się do rozwoju Bieszczad. Wypowiedź gospodarza gminy Solina w naszym materiale VIDEO.

Wkrótce więcej informacji na temat wyjazdowego posiedzenia Komisji Gospodarki i Infrastruktury Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Opublikujemy naszą RELACJĘ VIDEO z części „objazdowej” spotkania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PILNE. Ważą się losy obwodnicy Leska. Mieszkańcy rozmawiają z decydentami (VIDEO)

24-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook