REKLAMA

PRZEMYŚL: III Galicja Blues Festival

PRZEMYŚL. 29 kwietnia br. Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprasza na prawdziwe święto Bluesa czyli III Galicja Blues Festival !

Galicja Blues Festiwal to impreza nieprzerwanie od 2004 roku widniejąca na mapie wydarzeń bluesowych w Polsce.
 
Zainicjowana została w Krośnie przez dwóch bluesmanów: Roberta Lenerta i Łukasza Gorczycę. Od 2021 roku rangę Festivalu wzmacnia tandem: znakomity muzyk, basista Łukasz Gorczyca i Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renata Nowakowska, która przyjęła imprezę „pod swoje skrzydła” i tchnęła w nią nową energię.
 
Galicja Blues Festiwal doceniany jest nie tylko w Polsce, ale także poza granicami. Zarówno wykonawcy, jak i zaproszeni goście bardzo ciepło wyrażają się o samym Festivalu, podkreślając doskonałe przygotowanie organizacyjne, z uwzględnieniem akustyków i oświetleniowców. Daje to organizatorom siłę do działania oraz przyciągania wykonawców bluesowych z najwyższej półki polskiej oraz światowej. Na scenie Festivalu pojawiały się takie nazwiska jak: Tadeusz Nalepa, Sławek Wierzcholski, Irek Dudek, Jan Litecky Sveda czy Griff Hamlin, co samo w sobie powinno wystarczyć za rekomendację Galicja Blues Festival.

 

W tym roku impreza po raz trzeci odbędzie się w Przemyślu.
Jako pierwsi wystąpią Paweł Błędowski (muzyk, historyk, autor piosenek, dziennikarz radiowy) i Łukasz Jemioła (wokalista, songster, specjalizuje się w piosenkach retro oraz nurcie americana, jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking) z projektem „The Beatles akustycznie”. Na ten koncert składają się wyjątkowe piosenki Czwórki z Liverpoolu w aranżacjach akustycznych, uwypuklających piękno melodii i tekstów.
Jako następni wystąpią „Patsy Gamble & Muddy Manninen Band”
w składzie: Patsy Gamble (voc., sax), Muddy Manninen (guitars), Łukasz Gorczyca (bass), Tomasz Dominik (drums).
Patsy Gamble to brytyjska saksofonistka, która współpracowała z Glorią Gaynor, Mickiem Jaggerem, Stevem Winwoodem i dziesiątkami innych artystów. Muddy Manninen to gitarzysta legendarnej formacji Wishbone Ash. Razem tworzą niesamowitą kombinację bluesa, jazzu, funky i rocka. Jedyny koncert w całym województwie.
 

Partner wydarzenia – STOART – Związek Artystów Wykonawców

 
Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, online https://kbq.pl/96248 oraz na godzinę przed Festiwalem na Zamku.
Galicja Blues Festival
 
UM Przemyśl
06-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook