REKLAMA

„Niedźwiedzie Sanok” z awansem do wyższej dywizji! (ZDJĘCIA)

Podczas trzydniowego turnieju Mistrzostw Polski Amatorów dywizji trzeciej drużyna Niedźwiedzi Saok zwyciężyła i tym samym wywalczyła awans o poziom wyżej do dywizji drugiej. Spośród dwunastu drużyn, które brały udział w mistrzostwach, awans wywalczyła również drużyna Sandecji Nowy Sącz.

Trzeba zauważyć, że obydwie drużyny w poprzednim sezonie wywalczyły awans grając w dywizji czwartej. Miejmy nadzieję, że przyszłoroczne rozgrywki będą równie udane i zakończą się zwycięstwem Niedźwiedzi. Najlepszym obrońcą został Damian Warchoł, najlepszym napastnikiem został Mirosław Cybuch – Niedzwiedzie Sanok. W piątek i sobotę rozegrano 18 spotkań eliminacyjnych. Po nich osiem drużyn uzyskało awans do ćwierćfinału. Natomiast pozostała czwórka musiała walczyć o utrzymanie.

Podczas Mistrzostw w Opolu zagrało 12 drużyn – ponad 250 zawodników, w tym także były i hokeistki. Najmłodsi z nich mieli 18 lat, najstarszy 73. Na co dzień zawodnicy wykonują przeróżne zawody, takie jak np. pracownicy budowlani czy biurowi, strażacy, lekarze, księża, prawnicy, aktorzy, dziennikarze, profesorowie, dyrektorzy czy biznesmeni.

Amatorska drużyna Niedźwiedzi gra już 15 lat na Sanockiej Arenie i nie jest to pierwszy sukces. Pierwsze „poważne” hokejowe zwycięstwo odnotowały w Karpackiej Amatorskiej Lidze Hokejowej, której były współorganizatorami, wygrana w turnieju im. Jana Paszkiewicza, następnie przyszedł czas na trochę rozrywki i zorganizowanie 3 meczy charytatywnych z drużyną artystów, mecze w ramach WOŚP z VIPami z Sanoka, W tym sezonie Niedźwiedzie rozegrały turniej z pozostałymi sanockimi amatorskimi drużynami Koguty, Darsony i Hokejomania – ta ostatnia zwyciężyła naszą ligę.

Niedzwiedzie: „Tworzymy dobry zespół, lubimy to co robimy”

Mecz o avans po zaciętej i ciężkiej walce „Niedźwiedzie” wygrały z drużyną Winter Classic Nowy Targ 5:3.

Niedźwiedzie Sanok – Winter Classic Nowy Targ 5:3 (2:0, 2:1, 1:1)
1:0 Koczera – Cybuch 1.54
2:0 Buczkowicz – Paszkiewicz 3.52
2:1 Bocheński – Mrugała – Niedermaier15.29
3:1 Buczkowicz – Radożycki – Paszkiewicz 20.21 PP
3:2 Maciaś – Biernat – Gołuchowski 25.19
4:2 Cybuch – Dutkiewicz 25.43
4:3 Marszałek – Gołuchowski 35.49
5:3 Dutkiewicz – Cybuch 44.51 EN

Kary: 4-12 min.
Niedźwiedzie Sanok: Kalaniecki (Florczak) – Warchoł, Węgrzyn, Koczera, Cybuch, Wojnarowski, Mołczan, Kijowski, Pielech, Witek, Wojtas, Dutkiewicz, Paszkiewicz, Radożycki, Robel, Kudła, Kotowicz, Buczkowicz.
Winter Classic: Bryniarski- Biernat J, Maciaś, Mrugała, Drożdż, Bocheński, Blańda, Niedermaier, Biernat P., Marszałek, Gołuchowski, Kowalczyk, Cyrw, Juszczak, Magulski.

IMG-20230402-WA0023

 

materiały nadesłane


11-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook