REKLAMA

Prezydent Zełenski wręczył oficjalnie Tytuł Miasta – Ratownika Przemyślowi

Podczas wczorajszej wizyty Prezydenta Ukrainy w naszym kraju, Volodymyr Zełenski spotkał się z włodarzami czterech polskich, przygranicznych miast, którym wręczył oficjalnie przyznany już wcześniej tytuł Miast – Ratowników. Obok Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, byli to Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Prezydent Lublina Krzysztof Żuk, Prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Podczas uroczystości obecni był także premier Mateusz Morawiecki oraz wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Prezydent Wojciech Bakun relacjonując to spotkanie napisał m.in.

– Oficjalnie, z rąk Prezydenta Ukrainy – Volodymira Zelenskego, reprezentując mieszkańców Przemyśla i wszystkich wolontariuszy, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, administrację samorządową, które przyczyniły się do wielkiego dzieła pomocy jakiej udzielił Przemyśl, odebrałem odznaczenie dla Miasta Ratownika i ogromne podziękowania dla naszej społeczności! Gratuluje serdecznie wszystkim wyróżnionym miastom i Panu Konsulowi, a mieszkańcom Przemyśla ponownie serdecznie dziękuje, za wszystko czego wspólnie dokonaliśmy od 24 lutego 2022 roku. Wspólnie zapisaliśmy się na kartach historii!

To nie był jeszcze koniec podziękowań Prezydenta Ukrainy: ukraińskie odznaczenie państwowe odebrał również Konsul Honorowy Ukrainy w Przemyślu Aleksander Baczyk.

Prezydent Zelenski przybył w środę 5 kwietnia do Polski z oficjalną wizytą, pierwszą od czasu rozpoczęcia przez Rosję pełnoskalowej agresji na Ukrainę w lutym 2022 roku; spotkał się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim oraz marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim; wziął też udział w Polsko-Ukraińskim Forum Gospodarczym. Prezydenci Polski i Ukrainy wygłosili też przemówienia na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

Miasto_Ratownik_2

Miasto_Ratownik_5

Miasto_Ratownik_3

Miasto_Ratownik

UM Przemyśl
fot. Kancelaria Premiera RP

07-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook