REKLAMA

USTRZYKI DOLNE: Jest zgoda na płoszenie wilków. Bronią, petardami lub racami

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie wydał zgodę na umyślne płoszenie lub niepokojenie wilków podchodzących do zabudowań mieszkalnych i gospodarczych na terenie Gminy Ustrzyki Dolne. Kilka tygodni temu na łamach portalu informowaliśmy o mieszkańcu Daszówki, który jak twierdzi, został zaatakowany przez wilka.

„W związku ze zgłoszeniami o atakach wilków na zwierzęta domowe i gospodarskie oraz istniejącym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi informuję, że na wniosek Burmistrza Gminy Ustrzyki Dolne, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie Decyzją nr WPN.6401.1.82.2023.KW.2 z dnia 19.05.2023 roku wydał zgodę na umyślne płoszenie lub niepokojenie wilków podchodzących do zabudowań mieszkalnych i gospodarczych na terenie Gminy Ustrzyki Dolne” – czytamy w komunikacie wydanym przez Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych.

Umyślne płoszenie lub niepokojenie wilków jest możliwe pod następującymi warunkami:

  • umyślne płoszenie lub niepokojenie będzie realizowane przez mieszkańców Gminy Ustrzyki Dolne bezpośrednio zagrożonych przez wilki, a także zainteresowane podmioty;
  • płoszenie i odstraszanie będzie prowadzone przy użyciu broni z amunicją gumową, hukową oraz przy użyciu petard i rac na terenie Gminy Ustrzyki Dolne;
  • stosowanie broni dopuszczalne jest wyłącznie przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia;
  • przewiduje się, że płoszone będą 5-8 osobników wilka, niemniej jednak nie ma możliwości podania dokładnej ilości osobników przedmiotowego gatunku, stąd uwarunkowania w sprawozdaniu konieczności podania stwierdzonej ilości płoszonych wilków.

Niedozwolone jest umyślne płoszenie lub niepokojenie zwierząt niezgodne z tymi warunkami.

Decyzja o płoszeniu obowiązuje do 30 września 2023 roku.


źródło: Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

RELACJA MĘŻCZYZNY: Potężny cios w pysk odstraszył wilka! (VIDEO)

15-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook