REKLAMA

Piknik rodzinny 800+ w Ustrzykach. „Doskonała zabawa” (VIDEO, ZDJĘCIA)

Piknik rodzinny 800+ w Ustrzykach. „Doskonała zabawa” (VIDEO, ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. W Ustrzykach Dolnych odbył się jeden z czternastu pikników rodzinnych w ramach akcji promocji programu socjalnego rządu PiS „Rodzina 800+”. Reklamowano decyzję Zjednoczonej Prawicy o podniesieniu stawki comiesięcznej dotacji dla rodzin posiadających dzieci z 500 na 800 zł. Podkarpacki Urząd Wojewódzki opublikował materiał video oraz zdjęcia z tego wydarzenia.

To był kolejny już weekend z piknikami rodzinnymi 800+, które od połowy lipca odbywają się w całym kraju. Tym razem odwiedzono 14 miejscowości, w tym Ustrzyki Dolne.

W programie przewidziano m.in.: występy animatorów, pokazy iluzjonistów oraz produkcja gigantycznych baniek mydlanych. Były też stoiska, na których pod okiem fachowców, młodzi goście będą mogli podszkolić się w trudnej sztuce rękodzieła. Na terenie imprezy znalazło się kilka popularnych „dmuchańców”, stoiska z lodami, watą cukrową i popcornem. Nie zabrakło także podkarpackich służb, które m.in. przekazywały cenną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Do udziału wydarzeniu zachęcała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki opublikował materiał video oraz zdjęcia z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

Pod koniec czerwca Rada Ministrów przyjęła przepisy, które wprowadzają 800 zł miesięcznie dla każdego dziecka od 1 stycznia 2024 r. Żadne inne warunki dotyczące przyznawania i wypłaty nie zmienią się.

Dodatkowe 300 zł miesięcznie to konkretne wsparcie dla rodzin. Rząd chce dostosować wysokość świadczenia do obecnych potrzeb polskich rodzin. Zwiększenie kwoty nie byłoby możliwe, gdyby nie dobry stan finansów publicznych naszego państwa.

Wspieramy polskie rodziny

Program „Rodzina 500+” to nie jedyna forma wsparcia, jaką nasz rząd zaproponował polskim rodzinom. Wśród wdrożonych rozwiązań znajdują się także m.in.:

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli świadczenie dla rodziców dzieci w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia. Rodzice otrzymują w sumie 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód rodziny. Do tej pory skorzystało z niego ponad 220 tys. dzieci.

Program Mama 4+, poprzez który zapewniamy emeryturę rodzicom, którzy wychowali co najmniej czworo dzieci i nie mieli prawa do emerytury. Dotychczas wypłacono na ten cel prawie 2 mld zł, obejmując wsparciem ponad 70 tys. osób.

Program Dobry Start, w ramach którego na początku każdego roku szkolnego, dla każdego ucznia przeznaczamy dodatkowe, jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. Łącznie od początku realizacji programu wypłacono prawie 7 mld zł dla ok 4,6 mln dzieci.

opis: materiały nadesłane / Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

video i zdjęcia: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie – Fb


04-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook