REKLAMA

POWIAT LESKI. Nowoczesne boiska! Inwestycja w sport i oświatę (VIDEO, ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI. Nowoczesne boiska! Inwestycja w sport i oświatę (VIDEO, ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, oficjalnie otwarto również kompleks boisk przy Zespole Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku, prowadzonym przez starostwo powiatowe. Na obiekt składa się kilka pełnowymiarowych boisk, do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki czy tenisa, jest również plenerowa siłownia. Do tego pełna infrastruktura towarzysząca. Całość przenosi szkołę tę część powiatu w XXI wiek. Do tej pory młodzież oraz mieszkańcy Leska korzystali z asfaltowych boisk pamiętających lata 80.


grafika poglądowa / Red.

Od kwietnia 2022 roku Powiat Leski rozpoczął realizację wielomilionowej inwestycji o nazwie „Budowa infrastruktury sportowej szkół ponadpodstawowych w Powiecie Leskim”. Dzięki tej inicjatywie, teren ten stanie się miejscem nowoczesnej aktywności fizycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Efektem prac jest już ukończone boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Technicznych i Artystycznych. Boisko to ma stanowić przestrzeń, w której uczniowie będą mieli szansę rozwijać swoje umiejętności sportowe, a także integrować się poprzez wspólne rozgrywki i zawody.

Inwestycja budowy hali sportowej, realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, wkracza obecnie w kolejny etap. Prace projektowe i formalności związane z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń trwały przez cały rok 2022. Skoncentrowano się na starannym opracowaniu projektu oraz spełnieniu wszystkich wymogów administracyjnych. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń w marcu 2023 roku, rozpoczęto prace budowlane. Obecnie trwają prace z wiązane z budową fundamentów, zbiorników przeciwpożarowych oraz infrastruktury podziemnej. Planuje się, że hala sportowa stanie się prawdziwym centrum aktywności fizycznej, oferującym miejsce do uprawiania różnorodnych dyscyplin sportowych, organizacji zawodów oraz treningów.

Całkowity koszt inwestycji sięga ponad 11 milionów złotych współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Realizowany projekt nie tylko wzbogaci teren o nowoczesne obiekty sportowe, ale także stworzy warunki do wspierania młodzieży w zdobywaniu nowych umiejętności, rozwijaniu talentów oraz budowaniu zdrowej rywalizacji.

Budowa hali sportowej oraz oddanie do użytku boiska to momenty, na które społeczność Powiatu Leskiego czekała z niecierpliwością. Te inwestycje stanowią nie tylko kamień milowy dla edukacji fizycznej, ale także symboliczny krok w kierunku pełniejszego i aktywniejszego życia społecznego.

 

źródło: opis i foto: Powiat Leski – Fb

video: Red.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POWIAT LESKI. Ważne zadania oświatowe i drogowe. Coraz bliżej „superinwestycja” nad Sanem! (VIDEO, ZDJĘCIA)

06-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook