REKLAMA

Poszukiwany zatrzymany na granicy. Miał przy sobie amunicję

MEDYKA / PODKARPACIE. Podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano Ukraińca poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Cudzoziemiec ścigany przez zagraniczne służby miał też w bagażu niebezpieczny przedmiot.

Do zdarzenia doszło 23 października na przejściu granicznym w Medyce. Tutaj do odprawy w ruchu pieszym zgłosił się 44-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli dokumentów okazało się, że mężczyzna jest ścigany przez władze Słowacji, które wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania (ENA). Okazało się, że cudzoziemiec jest poszukiwany za pobicie. Zgodnie ze słowackim prawem grozi mu do 3 lat więzienia.

To nie jedyny problem obcokrajowca. W jego bagażu podręcznym mundurowi znaleźli jedną sztukę amunicji, na którą nie miał pozwolenia. Cudzoziemiec przyznał się do nielegalnego posiadania przedmiotu i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Musi również zapłacić nawiązkę w kwocie 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W związku z ENA sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu cudzoziemca.

Od początku roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 170 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. ilustracyjne BiOŚG

25-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook