REKLAMA

Przewoził dwójkę małych dzieci mając 2,5 promila alkoholu

LUBATÓWKA / POWIAT KROŚNIEŃSKI. Policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego kierującego renault. Pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, nietrzeźwy 34-latek wsiadł za kierownicę samochodu i przewoził dwójkę małych dzieci. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godz. 16.30, iwoniccy policjanci patrolowali rejon miejscowości Lubatówka. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierującego renault, który po wykonaniu serii nieskoordynowanych manewrów, wjechał w jedną z bocznych dróg i zatrzymał pojazd.

Kierującym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Iwonicz-Zdój. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przewoził swoim samochodem dwójkę małych dzieci i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 34-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu! Kierowanie w stanie nietrzeźwości, to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim zagrożenie życia i zdrowia kierującego, podróżujących z nim pasażerów, a także innych użytkowników drogi.

KMP Krosno

27-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)