REKLAMA

Zacięta rywalizacja w zawodach użyteczno-bojowych! (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W sercu Bieszczad żołnierze Wojska Polskiego oraz Estonii biorą udział w zaciętej rywalizacji podczas międzynarodowych zawodów użyteczno-bojowych pod kryptonimem Recon Clash-23. Podczas zawodów zorganizowanych przez 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej od 21-26 października 2023 roku, żołnierze pokonają blisko 150 kilometrów pieszo. Na linię startu dotrą najlepsi z najlepszych pod względem wyszkolenia bojowego.

Podczas tegorocznej edycji zawodów Recon Clash-23 do udziału w zaciętej rywalizacji, stanęło jedenaście sześcioosobowych reprezentacji żołnierzy z Polski oraz Estonii. Od soboty uczestniczą w zmaganiach na bieszczadzkich szlakach. Zadania przygotowane przez organizatorów 3 PBOT dla drużyn biorących udział w zawodach Recon Clash-23, rozmieszczone są na trasie liczącej około 150 kilometrów do pokonania pieszo.

Drużyny w dzień i w nocy podczas trwających kolejny dzień zawodów użyteczno-bojowych, mogą wykazać się posiadanymi zdolnościami, wytrzymałością oraz siłą. Każda z sekcji realizuje poszczególne zadania w terenie czasowo zajętym przez przeciwnika i narażonych na reakcję w każdej chwili. Zawodnicy muszą pokonać trasę w ciężkim górzystym ternie z karabinkiem, magazynkami, w pełnym oporządzeniu ważącym kilkadziesiąt kilogramów. Każde zadanie jest odpowiednio punktowane, ale można też punkty stracić jeśli nie wykona się zadania np. określonym reżimie czasowym.

-Realizacja zadań podczas zawodów użyteczno-bojowych Recon Clash-23, pozwala żołnierzom sprawdzić swoje umiejętności, doświadczenie oraz ducha walki w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Każdy zawodnik musi pokonać blisko 150 kilometrów marszu, wykonując po drodze zadania, zarówno w dzień jak i warunkach ograniczonej widoczności. Jest to doskonała okazja do sprawdzenie poziomu wyszkolenia bojowego poszczególnych drużyn biorących udział w zawodach – powiedział uczestnik zawodów pk. „Recon Clash-23” z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zawody Recon Clash-23 rozpoczęły się od sprawdzenia wyposażenia, by następnie na ścieżce rywalizacji pokonać m.in.: pole minowe, udzielić pomocy rannemu a następnie dokonać jego ewakuacji z pola walki. Przed nimi m.in. przeprawa wodna na rwącej rzece a także niespodziewany napad. Czas goni, drużyny pokonują kolejne kilometry walcząc o wyłonienie najlepszego pododdziału pod względem wyszkolenia bojowego oraz wzmocnienia współpracy międzynarodowej.

Międzynarodowe zawody użyteczno-bojowe Recon Clash-23, organizowane są już po raz kolejny przez 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Podczas ubiegłorocznych zmagań o tytuł najlepiej wyszkolonej drużyny, Terytorialsi z Podkarpackiej Trójki zajęli zaszczytne drugie miejsce.

OSTATNIE SZKOLENIE W TYM ROKU ROZPOCZNIE SIĘ 25 LISTOPADA

Proces rekrutacji w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej jest ciągły i w każdej chwili można złożyć wniosek o powołanie do WOT. Nabór ochotników już trwa. Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z rekrutrem z 3 Podkarpackiej Brygady OT!

ppor. Magdalena Mac
rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Zdjęcia: DWOT


24-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook