REKLAMA

Pijany kierowca zatrzymany przez funkcjonariusza KAS

PODKARPACIE. Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, jadąc samochodem poza służbą, zwrócił uwagę na pojazd bez włączonych świateł pomimo pory nocnej. Kierowca miał również wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Jadąc za nim, funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej dawał sygnały świetlne kierowcy do zatrzymania się, a gdy pojazd zjechał z obwodnicy, podszedł do kierującego. Ponieważ wyczuł od niego alkohol, na miejsce zdarzenia wezwał policję. Do czasu przyjazdu mundurowych, funkcjonariusz z podkarpackiej KAS nie pozwolił kierowcy na oddalenie się z miejsca zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierujący pojazdem, 50-letni obywatel Ukrainy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Pijany kierowca to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia i dlatego warto reagować na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, również anonimowo, dzwoniąc pod numer telefonu 112 może zgłosić niepokojące zdarzenia, których jest świadkiem.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie
fot. poglądowe archiwum policji

05-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook