REKLAMA

W całym regionie będzie wietrznie i ślisko

BIESZCZADY/PODKARPACIE. Przed nami kolejny dzień, podczas którego możemy spodziewać się silnych podmuchów wiatru i gołoledzi. Na drogach będzie ślisko. Nadal nieprzejezdny jest odcinek DW 993 pomiędzy Foluszem a Nowym Żmigrodem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

– W dzień zachmurzenie duże, przejściowo większe przejaśnienia. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, możliwe również opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. W górach opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 6 cm do 11 cm. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C, ale w obszarach oddziaływania efektu fenowego lokalnie 4°C, na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od -1°C do 2°C. W rejonach podgórskich wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, po południu umiarkowany i dość silny w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 30 km/h do 45 km/h), początkowo w porywach do 85 km/h, później w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W niedzielę silny wiatr spowodował utworzenie zasp na wielu odcinkach dróg w regionie. Najgorzej sytuacja wyglądała na DW 993 pomiędzy Foluszem a Nowym Żmigrodem. W zaspach utknęły samochody. Drogę zamknięto.

– W dalszym ciągu zamknięta jest DW nr 993 na odcinku Folusz-Nowy Żmigród /9km/. W godzinach rannych kontynuowane będą prace nad przywróceniem przejezdności. Pozostałe drogi są przejezdne. Nawierzchnie dróg czarne, mokre. W okolicach Ustrzyk Dolnych z warstwą błota pośniegowego, zajeżdżonego śniegu, lokalna śliskość. W otwartym terenie możliwe zaciągi śnieżne – informuje w poniedziałek rano Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

prognoza

Komunikat dotyczy: Obszar Bieszczad (Rejon: Ustrzyki Dolne, Rymanów, Jasło.)

 Fot. Zdjęcie ilustracyjne. AZS/WZ

 

 

 

 

11-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook