REKLAMA

Cyberatak na systemy informatyczne Sanok Rubber Company

SANOK. Zarząd Sanok Rubber Company poinformował dzisiaj, że w dniu 28 stycznia 2024 r. wykryto cyberatak na kluczowe systemy spółki. Działanie operacyjne Spółki jest obecnie mocno utrudnione, szczególnie w zakresie funkcjonowania służb finansowo-księgowych oraz obszarów logistyki sprzedaży. Firma zawiadomiła już organy ścigania.

Komunikat Zarządu Sanok Rubber Company:

„Zarząd Sanok Rubber Company S.A. informuje, że w dniu 28 stycznia 2024 wykryty został cyberatak na kluczowe systemy Spółki przez co działanie operacyjne Spółki jest obecnie mocno utrudnione w zakresie funkcjonowania służb finansowo-księgowych oraz obszarów logistyki sprzedaży. Na moment przekazania raportu nie jest możliwe dokładne określenie terminu usunięcia awarii, którą spowodował atak.

Spółka podjęła kroki zmierzające do odseparowania infrastruktury od źródeł zagrożenia oraz przywrócenia normalnego działania systemów informatycznych.

O zaistniałej sytuacji Spółka poinformowała organy ścigania.”

Sanok Rubber Company S.A. to europejski lider w zakresie produkcji wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Producent mieszanek gumowych posiadający bogatą ofertę produktową dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa, farmacji i AGD.

źródło: red./sanokrubber.com/money.pl
fot. zdjęcie poglądowe, pixabay.com

30-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook