REKLAMA

Zmienił dane osobowe, aby móc przekroczyć granicę. Próba się nie udała

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z przejścia w Medyce ujawnili cudzoziemca, który zmienił dane osobowe, aby móc przekraczać granicę. Jak się okazało, wcześniej otrzymał sądowy zakaz wjazdu do strefy Schengen.

Do zdarzenia doszło 1 lutego br. podczas kontroli osób wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Medyce. Funkcjonariusze SG nabrali podejrzeń, że 36-letni obywatel Ukrainy usiłuje wprowadzić ich w błąd.

Szczegółowe sprawdzenia potwierdziły, że cudzoziemiec zmienił nazwisko, gdyż pod tym pierwotnym miał zakaz wjazdu. Jak ustalono, w 2022 roku Straż Graniczna zatrzymała mężczyznę za posługiwanie się fałszywym prawem jazdy, czego konsekwencją prawną było m.in. wpisanie do wykazu osób niepożądanych w strefie Schengen do końca 2024 roku. Rozwiązaniem miała być zmiana danych.

Cudzoziemiec usłyszał zarzut próby nielegalnego przekroczenia granicy z wykorzystaniem podstępu, do czego się przyznał. Wyjaśnił mundurowym, że miał świadomość ryzyka, jakie podejmuje. Ostatecznie otrzymał odmowę wjazdu, a zgromadzony materiał trafi do sądu, który podejmie ostateczną decyzję w sprawie.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

02-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook